Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Реєстрація народження поза межами України


30-09-202209:02

Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України, це регламентує Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» .

Реєструючи народження, консул одночасно визначає походження дитини та присвоює їй прізвище, ім’я та по батькові.

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше 1 місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини – не пізніше 3 діб.

Реєстрація народження дитини провадиться за місцем народження або за місцем проживання її батьків або одного з них за їх письмовою заявою. В разі хвороби, смерті батьків або з інших причин народження реєструють за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, у якому народилася дитина або в якому вона перебуває.

Якщо дитина народилася на морському, річковому, повітряному судні, у потягу або в іншому транспортному засобі, то реєстрація народження провадиться у найближчій консульській установі.

Для державної реєстрації народження потрібно подати:

– документ медичного закладу про народження дитини. Як виняток, при народженні дитини поза медичним закладом, подається довідка лікаря, який надавав допомогу при пологах. Якщо дитина народилася вдома без медичної допомоги, факт і час народження повинні бути підтверджені підписом двох свідків, що були присутні при пологах. Подається і медичний документ про перебування дитини під наглядом лікаря;

– паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків). Якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути наданий, то відомості про другого з батьків зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та національність в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються;

– документ, який є підставою внесення відомостей про батька.

Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акту цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

Якщо в проведенні державної реєстрації народження було відмовлено (у зв’язку з відсутністю документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження), особа може звернутись до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.