Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Обов’язковий військовий облік для жінок відтерміновано на рік


28-09-202212:00

23 вересня 2022 року набрав чинності наказ Міноборони «Про внесення зміни до наказу Міністерства оборони України від 07 лютого 2022 року № 35». Згідно з текстом наказу обов’язок взяття жінок на військовий облік перенесено на рік і діятиме з 1 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, що норму про обов’язковий військовий облік жінок встановлено пунктом 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 , де зазначено: жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

У наказі Міністерства оборони № 313 визначено два переліки:

1. Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних;

2. Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями.

Перший перелік, що безпосередньо стосується жінок, містить 14 груп спеціальностей та 7 груп професій. Перелік доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1566-21#top

Питання щодо військового обліку для жінок зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді України, 21 вересня народні депутати ухвалили відповідний законопроект у першому читанні.