Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Як виправити помилку, допущену у відомостях Єдиного державного реєстру?


17-06-202212:00

Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, регламентує стаття 32 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”. Отож, якщо у відомостях Єдиного державного реєстру виявлено помилки (описки, друкарську, граматичну, арифметичну помилки), що допущені суб’єктом державної реєстрації, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації. Державний реєстратор перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення.

Якщо помилка допущена не з вини суб'єкта державної реєстрації, заявник сплачує 30% від адміністративного збору, передбаченого частиною 1 статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.

Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру може здійснюватися також на підставі судового рішення.