Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Як назвати дитину: корисні поради


11-10-202113:00

Ось і настала та довгоочікувана мить: у сім'ї поповнення - синочок чи дочка, а, може, двійня? “Як же назвати тебе, малюк? ”- сперечається вся родина. І це недарма, адже роль власного імені у житті людини дуже важлива. До кожної людини ми звертаємось не інакше, як по імені. Говорячи про наші хороші чи погані вчинки, пригадують і наше ім'я.

Законодавство України визначає, що ім'я дитини дається за бажанням батьків і ніяких обмежень у цьому немає. Одні батьки застосовують класичні варіанти, інші хочуть бути оригінальними, хтось прислухається до астрологів чи нумерологів, інші називають дітей ім'ям, яке відповідає дню Янгола. Давня і добра традиція нашого народу називати першого сина іменем діда, другого — іменем батька. Те ж стосується і дівчаток : імена бабусь і матерів також на устах.

Серед найпоширеніших чоловічих імен: Матвій, Олексій, Ілля, Тимофій, Максим, Дмитро, Назар, Дем’ян, Марк, Михайло, Артем, Давид.

Найчастіше дівчаток називають Анна, Єва, Софія, Соломія, Уляна, Христина, Поліна, Вероніка, Маргарита, Вікторія, Марія.

Останнім часом батьки повертаються до імен, якими називали в кінці 19- на початку 20 століття: Мефодій, Пилип, Юстин, Кирило Мирон, Федір, Йосип, Маркіян, Платон, Тадей, Захар, Василина, Юстина, Апполінарія. Уже рідше батьки виявляють бажання записати ім'я дитини з російським звучанням: Данііл, Нікіта, Філіп, Кірілл, Крістіна, Альона, Дмітрій. Міграція наших громадян за межі України, шлюби українок з іноземцями принесли ще одну тенденцію — давати ім'я дитині, яке б відповідало національним традиціям батька- іноземця : Лаура, Періс, Версавія, Баркас, Карім, Даніяр, Суджай, Рафаель-Шаміль, Ніколь, Айлон, Габріель, Тавіта, Лейла.

Як показує практика, батьки, які бажають своїй дитині добра, уникають надто рідкісних імен, бо вони привертають зайву увагу. Не хочуть і надто поширених імен, бо вони не дають відчути свою оригінальність, а імена, написання яких не передбачено українським правописом, можуть створити чимало проблем.

Тому до вибору імені дитини, батькам слід ставитись з усією відповідальністю, щоб не довелось у майбутньому порушувати питання про зміну імені в юридичному порядку. Якщо вже так сталось, то слід знати, що заяви батьків про виправлення (зміну) прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження у зв'язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без урахування побажань обох або одного з батьків, приймаються не пізніше одного року з дня народження дитини, а заяви про виправлення власного імені дитини, у зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження, - до досягнення нею 14-річного віку. В 14-річному віці дитина уже сама, щоправда, за погодженням з батьками, може змінити своє ім'я.