Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

20 червня - Всесвітній день біженців!


20-06-202212:00

У зв’язку із російською агресією статус біженця наразі є однією із форм міжнародного захисту для громадян України в країнах Європейського Союзу. Тож нагадуємо основні правила, які слід пам’ятати нашим громадянам, які прагнуть отримати статус біженця.

1. Статус біженця – індивідуальне право, яке надається після спеціального адміністративного та юридичного процесу, що визначає, чи є у особи обґрунтована небезпека бути переслідуваними. Отримати статус біженця можуть громадяни України, які залишили територію України через війну, а також особи, які проживали на території України на законних підставах, але мають громадянство інших країн.

2. Отримувати статус біженця має сенс у тому випадку, якщо особа планує й далі проживати в ЄС. Але слід пам’ятати про певні обмеження для особи при отриманні такого статусу, а саме: неможливість залишити приймаючу країну до моменту отримання статусу, неможливість повернутися в Україну після отримання статусу, неможливість працевлаштуватися до моменту отримання статусу, а також у разі відмови у його наданні, відібрання документів, що посвідчують особу заявника.

3. Щоб отримати статус біженця необхідно:

подати заяву на отримання статусу біженця можна під час в’їзду у першій безпечній країні, повідомивши офіцера прикордонної служби, або подати заяву на возз’єднання сім’ї, якщо є член сім’ї, який вже проживає в країні ЄС;

на час розгляду заяви необхідно залишатися в країні, в якій вона була подана. Визнання статусу біженця може зайняти в середньому півроку. До моменту отримання остаточного рішення діють вище перераховані обмеження;

заявнику також необхідно пройти медичну комісію, а також процедуру відцифровування відбитків пальців. Протягом місяця після написання заяви міграційна служба проводить співбесіду з заявником, за результатами якої приймається рішення про надання притулку.

4. При отриманні статусу біженця надаються: право на медичну допомогу, доступ до освіти для дітей та підлітків, доступ до ринку праці (відповідно до політики країн ЄС на ринку праці), право на соціально-побутові послуги, право на укладання шлюбу, право на щомісячну грошову допомогу.

5. Слід пам’ятати, що доступ до праці та інше забезпечення особі, яка забажала отримати статус біженця надається лише після прийняття відповідного рішення про надання такого статусу. В середньому процедура триває до 6 місяців.