Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Проведено захід у форматі Zoom-конференції щодо порядку оформлення територіальними громадами права комунальної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення передані з державної власності.


22-12-202012:25

Важливим кроком у реалізації земельної реформи в частині її децентралізації Президентом України, 15 жовтня, було підписано Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» (https://www.president.gov.ua/documents/4492020-35353), а Урядом, 16 листопада, ухвалено відповідну Постанову № 1113 (https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-zahodi-shchodo...).

Дані документи запускають механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам.

Участь в заході взяло близько 70-ти представників органів місцевого самоврядування та субʼєктів державної реєстрації Львівської, Рівненської та Волинської областей.

Під час заходу обговорено актуальні питання процедури передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність та процедури державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки. Так, було наголошено, що передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність здійснюється за рішенням Держгеокадастру, яке оформлюється у вигляді наказу. На підставі рішення Держгеокадастру складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки. Рішення Держгеокадастру про передачу земельної ділянки у комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.

Підставою для реєстрації такого права є рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об’єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність. Окрім цього для державної реєстрації права власності на підставі рішення власника майна також подаються: рішення правонабувача майна, уповноваженого ним органу про надання згоди на передачу об’єкта нерухомого майна; акт приймання-передачі такого об’єкта нерухомого майна.

Після державної реєстрації ОМС, який набув права власності на земельну ділянку, протягом одного місяця з дня набуття права власності на неї зобов’язаний повідомити про це її користувачів.

​Підсумовуючи вищевказане, зазначимо що реєстрація речових прав є офіційним визнанням та підтвердженням набуття об’єднаними територіальними громадами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, і є необхідним для реалізації свого права законним шляхом.