Ц
Ц
A
A
A+

ФОТОГАЛЕРЕЯ

У вівторок, 19 травня Львів в рамках робочої поїздки відвідав Міністр Юстиції України Денис Малюська.


19-05-202018:39

В ході візиту пан Міністр разом з керівником Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції Юрієм Добошем відвідали львівське СІЗО та поспілкувалися з місцевими журналістами.

В СІЗО Міністр оглянув нову платну камеру, яку підслідні можуть орендувати для більш комфортного перебування в умовах обмеження волі.

Денис Малюська пояснив, що всі бажаючі, які перебувають в СІЗО вже можуть скористатися послугами платної камери.

«Для цього потрібно подати заявку або онлайн на нашому сайті, або особисто адміністрації СІЗО, та через касу заплатити кошти. Плата залежить від строку. Якщо це один день – 1 тисяча гривень. Якщо тиждень – 3000 тисячі, а от за місяць доведеться заплатити 4 тисячі гривень. Це істотно дешевше ніж у Київському СІЗО. Як ми сьогодні переконалися, умови прекрасні, навіть ліпші ніж очікувалося. Наразі це велика двомісна камера, у ній завжди є телевізор, чайник, холодильник, столові прибори, кондиціонер і ключове - це значно більша площа. Норматив для ув’язнених 2, 5 м2 на особу, тут відповідно значно більше. А головне – свіжий ремонт», - прокоментував Міністр.

Проте Малюська зазначив, що цей візит був запланований, а отже побачені умови можуть відрізнятися від реальної картини, з якою ув’язнені стикаються щоденно. Зокрема йшлося і про харчування в СІЗО.

«І борщ, і каша, і навіть квашена капуста з зеленою цибулькою – сьогодні мене у львівському СІЗО почастували дуже смачним обідом. Це було набагато смачніше, аніж їжа з Лук’янівського СІЗО. Але варто пам’ятати, що до нашого візиту готувалися, а отже ми не можемо бути впевнені, що ув’язнені харчуються так щодня. Хоча якщо це насправді так, то це чудовий рівень».

Під час спілкування з журналістами Малюська також поділився планами про побудову нового СІЗО у Львові, яке планують розташувати за межами міста. З його слів, наразі цей проект на стадії моніторингу, аналізу, пошуку підходящої локації та узгодження з місцевою владою.

«Ми вже неодноразово спілкувалися з паном Садовим (мером міста Львова) про те, куди можна було б перенести СІЗО, аби розвантажити центр міста. І вже маємо певні домовленості по цих питаннях. Наразі не маємо жодних остаточних рішень, і я не можу вас зорієнтувати навіть приблизно по термінах реалізації цього проекту, та запевняю – ми вже зрушили з мертвої точки. Ми вже маємо певні кошти на цей пілотний проект, але й надалі шукаємо та залучаємо зацікавлених інвесторів, бо мова йде про сотні мільйонів гривень», - розповів Денис Малюська.

Також керівник Західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції Юрій Добош зазначив, що вже з наступного тижня всі бажаючі журналісти зможуть подати заявку та потрапити до Львівського СІЗО, аби на власні очі ознайомитися з новою платною камерою та зафіксувати перші результати реформування пенітенціарної системи.